Kedves Látogató! A https://ekvi.hu weboldal az optimális működéséhez, úgynevezett sütiket (cookie-kat) használ! Adatvédelmi szabályzatunkat megtekintheti a itt: https://ekvi.hu/gdpr oldalon.

Beindult a szezon az Imókő üdülőben

Nyomtatás
2020. június 22 - Bíró Péter

 

Négy hektáros területen, csodás erdei környezetben az idén is fogadja a gyerekeket a felsőtárkányi Imókő Üdülő. Az 1984-ben épült tábor Eger önkormányzatának tulajdona. A kezdetektől az Egri Közszolgáltatások Városi Intézményének kezelésében lévő gyermektáborban 4 darab 10 ágyas kőépületben  és  faházakban 157 fő helyezhető el. Az üdülőben megtartott sajtótájékoztatón  Bodnár Gábor,  EKVI igazgatója  tájékoztatása szerint június 16-án beindult a szezon.

 

 

Szabó Csilla az EKVI táboroztatásért felelős munkatársa elmondta, hogy az idén is sikerült felújítani egy faházat. Új vizesblokk, padlóburkolatok cseréje, festés komfortosabbá tette az épületet.

 

- Eger Megyei Jogú Város önkormányzata új vezetése is folytatja az évtizedes hagyományt és 2020-ban 320 fő részére biztosítja az ingyenes táborozást, a résztvevőknek csak az étkezésért kell fizetni - jelentette ki Farkas Attila, Eger alpolgármestere. Öt iskolából érkeznek a gyerekek. A Pásztorvölgyi Általános Iskola és Gimnázium 50 fő, a Hunyadi Mátyás Általános Iskola 95 fő. a Kemény Ferenc Sportiskolai Általános Iskola 90 fő, a Tinódi Sebestyén tagiskola 53 fő, a Balassi Bálint Általános Iskola 32 fővel táborozhat.

 

- Különleges helyzetben a szülők szívesen íratták be gyermekeiket az Imókő táborba - nyilatkozta Kékesi László a Kemény Ferenc Sportiskolai Általános Iskola  igazgatója. -  Iskolánkban ez már hagyományos nyári program, népszerű a diákjaink körében.
Bartus Norbert (Norbi bácsi) az első turnus tábor vezetője színes programról számolt be. Volt madártani bemutató, vadászkutya bemutató, gombaszakértő, rendőrségi, tűzoltó bemutató, Babszem Jankó Gyermekszínházi foglalkozás.

 

 

 

Joomla Business Templates by template joomla