Kedves Látogató! A https://ekvi.hu weboldal az optimális működéséhez, úgynevezett sütiket (cookie-kat) használ! Adatvédelmi szabályzatunkat megtekintheti a itt: https://ekvi.hu/gdpr oldalon.

Benedek Elek Óvoda Bervavölgyi Tagóvoda

3300 Eger, I.sz. lakótelep 9. ép.

 

Megbízott tagóvodavezető: Krinszkiné Dulai Judit

Cím: 3300 Eger, I.sz. lakótelep 9. ép.

Tel.: 06-36-427-268

E-mail: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

Mottónk: "Itt minden érted van, érezd magad jól!.

Óvodánk Eger északi részén, távol a város zajától a Berva völgyben található.

A 104 férőhelyes óvodában jelenleg 91 fő kisgyermek nevelését végezzük. Kedvező tárgyi feltételeinket a meglévő eszköz készletünkön kívül a tágas, esztétikus helyiségek, a tornaterem, a fejlesztő szoba, a jól felszerelt nagy óvodaudvar, és a gyermekek egészségvédelme érdekében kialakított sóbarlang mutatja.

Nevelőtestületünk gyermekszerető, jól felkészült, emberi magatartásával példát mutató, tenni akaró emberekből áll, akik a gyermekek érdekeit előtérbe helyezve végzik nevelő munkájukat. Nevelési programunkat a gyermeki szükségletekre épített Komplex Preventív Óvodai Program alapján készítettük el, melyben kiemelt szerepet kap a játék, a mozgás és a testi- lelki egészség védelme.

A gyermekek tapasztalatszerzését, felzárkóztatását, tehetségük kibontakoztatását sokszínű tevékenységgel biztosítjuk. A tevékenységek sorában központi helyet kap a környezet megismerésére nevelés, amit az irodalmi, az ének- zenei és a vizuális nevelés fejlesztési tartalmaival együtt, komplex módon valósítunk meg. Az óvodapedagógusok munkáját logopédus és fejlesztőpedagógus segíti.

Céljainkat a szülőkkel együttműködve, a családi nevelésre építve kívánjuk megvalósítani, a nyitottság, empátia és a tolerancia szellemében. A szülői igények alapján néptánc, gyermektánc, gyermektorna foglalkozásokat szervezünk. Havi rendszerességgel táncház és bábelőadás színesíti a gyermekek életét. A középsős és nagycsoportos gyermekek heti egy alkalommal, egész évben úszásoktatásban vehetnek részt.

Óvodánkban dolgozó felnőttek elkötelezettek abban, hogy valamennyi gyermek számára elfogadó, érzelmi biztonságot nyújtó környezetet biztosítson. Valljuk, hogy a gyermekeket különleges védelem illeti meg, hogy a gyermek érdeke mindenek felett áll.

Célunk egy olyan óvoda működtetése, ahol a gyermek fontosnak érezheti önmagát, boldog örömteli életet élhet, és jól fejlesztett képességek és jó szokások birtokában bátran és kíváncsisággal telve kezdheti meg iskolás éveit.

Az óvoda nevelőmunkáját a szülők és a dolgozók által létrehozott alapítvány segíti.

Elérhetőségeink

  • Cím: Berva völgyi Óvoda, 3300 Eger, I.sz. Ltp. 9. ép.
  • Tel.: 36/427-268
  • Megbízott tagóvodavezető: Krinszkiné Dulai Judit

 

Joomla Business Templates by template joomla