Eger városkártya: egy év ajándékba
Igazi sikertörténet az Eger városkártya, melyet a 2014. március 15-e indulás óta több mint 4500-an váltottak ki és használnak naponta. A fejlesztés még csak most indul...Az Eger Önkormányzata és 160 szolgáltató együttműködésével üzemeltetett, s az egri polgároknak sokrétű kedvezmények sorát nyújtó plasztikkártya nagy népszerűségnek örvend. A kártyabirtokosok számára az önkormányzati vállalatok, intézmények és a szerződéses partnerek legalább 5-, de akár 20-30, sőt, esetenként 50%-os kedvezményt biztosítanak. Azok, akik élnek az Eger városkártya adta lehetőségekkel előnyt élvezhetnek Egerben azért, mert egriek.
Fotópályázat a kerékpározás szépségeirőlról
Örvendetes, hogy Eger városában megnövekedett a helyi lakosok és a turisták kerékpározás iránti igénye. Ennek oka, hogy a polgárok egyre inkább felismerik a bringázás környezetbarát és praktikus tulajdonságait, s így egyre divatosabb kerékpárt használni a városon belüli közlekedésben, valamint az egri és bükki környék látványosságainak megközelítésében is. A kerékpározás kiemelten fontos Eger város számára. .A „KERÉKPÁRRAL A BÜKKÖN ÁT – KERÉKPÁRRAL A VÁROSON ÁT” névre hallgató, turisztikai célú kerékpárút-fejlesztési programva az egri önkormányzat fotópályázatot hirdet.
Minőségi ellátás a megújult bölcsődékben
Mintegy 460 millió forintos beruházással három egri bölcsődét újított fel az önkormányzat. A projektzáró rendezvényt kedden tartották Egerben. Az ünnepségen Martonné Adler Ildikó, Eger alpolgármestere azt mondta: a 350 millió forintos támogatás és a 110 millió forintos önerő révén mindhárom felújított bölcsődében "21. századi intézmény jött létre". A projekt keretében egyebek mellett teljesen akadálymentesítették az intézményeket, sószobákat hoztak létre. Acsainé Végvári Katalin, a Magyar Bölcsődék Egyesületének elnöke arról beszélt, hogy az ország életében is kiemelkedő fejlesztésnek számít az egri: mindhárom intézmény teljes mértékben megfelel az igényeknek.
Egri segítség Nagyszőlősnek
Együttműködési megállapodás született a kárpátaljai Nagyszőlős és Eger városa között, amely rögzíti, hogy az önkormányzatok elsősorban a nagyszőlősi, magyar nyelvű oktatást és annak feltételeit segítő kezdeményezéseket tesznek a jövőben. Az együttműködés fontos része a tapasztalatcsere és a kulturális kapcsolatok ápolása. Nem megkerülhető körülmény, hogy Kárpátalja egy lényegében háborúban álló ország része, így a magyarságtudat erősítése, a magyar kultúra ápolásának segítése rendkívüli fontosságú.
Befejeződött az öt milliárdos belvárosi fejlesztés
Eger Megyei Jogú Város Önkormányzata sikerrel pályázott az Új Széchenyi Terv keretében meghirdetett Megyei Jogú Városok integrált rehabilitációja című pályázati kiíráson. A „Dobó tér –Eger patak - Belvárosi térsor funkcióbővítő rehabilitációja” című pályázattal összesen mintegy 3,99 milliárd vissza nem térítendő támogatást nyert a városa, önerővel bővítve több mint 5 milliárd forintból újulhatott meg Eger történelmi belvárosa. A pályázat célja volt a terek összefüggő rendszerének, a műemléki védettségű barokk belvároshoz méltó kialakítása és a megújuló közterületek közvetlenebb kapcsolatának megteremtése az Eger-patakkal. Cél volt továbbá a megújult közterületek sokoldalú hasznosíthatósága és az, hogy a belváros központi területének állapota - egységes minőségben - jelentősen javuljon.
Bursa Hungarica: lehet pályázni
Eger Megyei Jogú Város Önkormányzata 2016. évre meghirdeti a Bursa Hungarica felsőoktatási ösztöndíj-pályázatot. A pályázatra az Eger városban lakóhellyel rendelkező, szociálisan hátrányos helyzetű fiatalok jelentkezhetnek, akik a pályázat benyújtásakor a támogatásra jogosító felsőfokú képzésben vesznek részt, vagy ilyen képzésre jelentkeznek a 2016/2017-as tanévre. Az elbírálás tanulmányi eredménytől függetlenül, kizárólag szociális rászorultság figyelembe vételével történik. Az elnyerhető ösztöndíj havi 5000 Ft, amelyet az Emberi Erőforrások Minisztériuma 10.000 Ft-ra kiegészít.